Basen AquaCentrum
AQUA Centrum - 83 400 Kościerzyna - ul. Hallera 2
Pon-Sob: 06:00 - 22:00 Niedz: 08:00 - 22:00 530 167 870

Strefa saun

Sauny

Sauna i jej dobroczynne działanie znane było już w starożytności. Współczesne badania udowodniły, że pobyt w saunie działa odprężająco na organizm człowieka, a intensywne pocenie się skutecznie oczyszcza i odtruwa organizm z toksyn.

Dzięki dużym zmianom temperatury podnosi się również sprawność układu immunologicznego, czyli stajemy się odporniejsi na różnego rodzaju infekcje. Ponadto regularne wizyty w saunie sprzyjają pozbyciu się zbędnych kilogramów. By maksymalnie wzmocnić zdrowotne działanie sauny należy pamiętać o schładzaniu organizmu poprzez polewanie ciała zimną wodą rozpoczynając od stóp w kierunku głowy za pomocą wiaderka bosmana, spłukanie ciała zimną wodą pod prysznicem lub zanurzenie się w wannie schładzającej.

AQUA Centrum posiada 2 sauny suche i 2 sauny parowe – koedukacyjne.

Sauna sucha, nazywana również fińską, charakteryzuję się niską wilgotnością powietrza, która waha się od 5 do 10% i temperaturą około 85 – 120 °C. Polecana jest ona szczególnie osobom chcącym pozbyć się nadmiaru kalorii, ponieważ seans trwający 20 minut pochłania 300-400 kcal. Z kolei w saunie parowej wilgotność powietrza oscyluje w okolicach 100 %, a temperatura osiąga poziom 40-50 °C. Ten rodzaj sauny świetnie nawilża ciało i relaksuje.

W strefie saun AQUA Centrum znajduje się strefa schładzania, gdzie możecie Państwo odpocząć po kąpieli w saunie i spędzić czas w miłej atmosferze, słuchając muzyki relaksacyjnej. Znajdziecie tu Państwo również pokój wypoczynku i jacuzzi.